пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

Семінар у Гаврилівці


Ми і далі співпрацюємо
Гаврилівський ліцей Переріслянської ОТГ (директор Іван Миколайович  Приймак)  19 жовтня 2018 року гостинно приймав учителів української мови Надвірнянського району на семінарі «Можливості уроків української мови і літератури у формуванні ключових компетентностей школярів». Зміна парадигми шкільної освіти (компетентнісне навчання плюс  формування цінностей) ставить на перший план саме таку проблему.
Загальній темі семінару були підпорядковані показові уроки української літератури. Любов Володимирівна Гавкалюк працювала з п’ятикласниками над казкою Івана Франка «Фарбований Лис», використовуючи стратегії критичного мислення та інтегрованого навчання. 

Ольга Миколаївна Гринишин спрямувала хід заняття в 6 класі на формування соціальних і громадянських компетентностей (Микола Вороний. «Євшан-зілля»). Запитання й завдання, пропоновані учням, мали особистісне й компетентнісне спрямування.




Дарія Василівна Воробець запропонувала учасникам засідання взяти участь у теоретико-рольовому брифінгу «Формування творчих здібностей учнів шляхом упровадження інноваційних форм роботи».
 Марія Візінська, методист РІМЦ, провела ділову гру, під час якої педагоги вчилися організовувати освітню діяльність з урахуванням навичок ХХІ століття, які здатні забезпечити особисту реалізацію учня та успіх протягом усього життя; визначали методи, форми, прийоми, які «працюють»  і які «не працюють» на формування компетентностей; добирали завдання з розвитку мовленнєвої діяльності  школярів, що забезпечують компетентнісний зміст навчання.
 Практичний психолог Сідляр Ірина Василівна провела тренінг для профілактики емоційного вигорання вчителя «Коли робота стає не в радість».

























        


Щира подяка директору ліцею Приймаку Івану Миколайовичу, його заступникам Одокію Володимиру Івановичу та Сідляр Світлані Василівні, які упродовж усього засідання були з нами й стали його активними учасниками.


















неділя, 21 жовтня 2018 р.

На гостинах у Пасічній


На гостинах у Пасічній
Щирі поетичні рядочки та запальний гуцульський танок привітали 12 жовтня 2018 року вчителів української мови та літератури на семінарі в Пасічнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, «…де біля школи кучеряві клени, і червоніють грона калинові…»

«Формування ключових компетентностей учнів на уроках мови і літератури   шлях до самореалізації та розвитку особистості» – такою була тема засідання школи професійної майстерності вчителів-словесників (локація 2). Актуальність проблеми зумовлена тим, що саме ідея компетентнісного підходу – одна з відповідей на запитання, який результат освіти потрібен як самій особистості, так і сучасному суспільству.
Методичний практикум розпочали вчителі Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Харизматична, відкрита до інновацій Світлана Гринішак  продемонструвала  роботу з інтерактивними плакатами як засобом візуалізації навчального процесу та їх практичне застосування на уроках української літератури. Оксана Кіндрат, виважена та спокійна, показала, як можна майстерно та цікаво використовувати на заняттях інформаційні технології, а Наталія Михайлюк, учитель-практик, спонукала гостей і дискутувати, і фантазувати, і творити: усі активно працювали в групах за стратегіями технології критичного мислення.  Марія Візінська, методист РІМЦ, окреслила практичні виміри щодо використання різноманітних форм і методів, конкретних завдань для розвитку предметних і  ключових компетентностей школярів на уроках української мови.
Зворушливою та щемною була літературна сповідь «Знов я у гори іду…» Парасковії Іванівни Гуцинюк, учителя української мови і літератури, щирої українки, творчий доробок якої публікується в літературній періодиці та альманахах.  Як епізоди з кінокартини – миті з життя родини, села, України. І лилося слово з уст вихованців Парасковії Іванівни – випускниць, семикласників та дивовижного хлопчика Василька Пітчука.  А ще простір  наповнювали голоси талановитих акторів – самої авторки  ніжної лірики й малих прозових жанрів та Романа Олексійовича, які читали «Боже очко», «Три підсніжники»… Прохолоду актової зали зігріли щирі слова вчителів, непрохані, але справжні сльози...


Обрамленням семінару, дружньою чоловічою підтримкою стали поетичні рядки заступника директора з навчальної роботи Гусара Василя Петровича та мужній баритон української пісні заступника директора з виховної роботи Садрука Романа Олексійовича. Зустріч була інноваційно-змістовна, душевна.  І незабутня…

 






понеділок, 15 жовтня 2018 р.

Мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка

    18 жовтня стартує Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та    студентської молоді 

імені Тараса Шевченка

    Цього навчального року офіційні заходи з нагоди відкриття Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Шевченка відбудуться 18 жовтня в Миколаєві. Водночас МОН рекомендує цього дня провести урочистості й у всіх закладах освіти.
     Згідно з Положенням про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 571, конкурс проводиться для учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, у тому числі ліцеїстів військових ліцеїв, у чотири етапи (з жовтня по березень), для учнів закладів професійної освіти, студентів і курсантів закладів вищої освіти I-IV рівня акредитації усіх форм власності – у три етапи (з листопада по березень).
     Конкурсні роботи можуть передбачати теми, що пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави. Відповідно до Закону України «Про засади державної мовної політики» роботи можна виконувати українською мовою як державною, а також регіональними мовами або мовами національних меншин, представленими в Україні.
     МОН рекомендує самостійно визначати дати проведення кожного етапу конкурсу, крім фінального.